Print this story...    Close window   
 

Mandarin Club : the tschecho - slovak party.

 
Apropos : An Aussie is proof that God has a sense of humour.
[ 18 / 36 ]
 
Nech si hovorí na Renátu Morganovú kto chce a čo chce, ja jej za jedno dávam veľké plus - ako jediná organizuje v Sydney občasné stretnutia Čechov a Slovákov. Viem, že občas poriada nejaký ten futbalový zápas hlavne pre svojich klientov, občas nejaké to barbecue, čiže opekačku - neviem nič bližšie o ráze týchto akcií, nakoľko jedinú, na ktorej sme sa v januári chceli s Janom zúčastniť, sa nám na Coogie Beach nepodarilo nájsť.

Avšak táto Čecho - Slovenská alebo Slovensko-Česká párty, organizovaná dňa 14.07.02 v Mandarin Club na 396 Pitt Street v centre Sydney sa vcelku vydarila. To je môj názor, ja osobne som sa super zabavil. Možno niekto so mnou nebude súhlasiť, ja som však prišiel omrknúť nejaký ten slovensko-český dorast, zatancovať a proste byť v ten večer eazy-going.

Očakávala sa účasť vraj do 400 ľudí - podľa môjho odhadu sa do polnoci nazbieralo slušných 200-300 ľudí. Vstupné 5,- AUD nepovažujem za niečo prehnané, ceny pitia trochu nadpriemerné, 330 ml pivo Heineken za 5,- AUD.

Hudba - pokiaľ bola aparatúra umiestnená na neodpruženom pódiu, v dôsledku otrasov tých cca 30-40 tancujúcich, nepekne preskakovala. Počas tomboly však aparatúru preložili na pevnú dlažbu vedľa pódia a konečne prestali CD preskakovať zo stopy na vedľajšiu stopu. Tombola - no, niektoré aspekty tomboly mi pripadali trápne - ako ceny sa prezentovali napr. pollitrové minerálky a prvá cena bolo spodné prádlo. Nepochopený pokus Renáty o vtip. Do konca tomboly mi, pravdupovediac, párty pripadala dosť o ničom. Jano DJ, ktorý tam už bol dlhšie, to vzdal a pred tombolou odišiel domov.

Avšak po tombole sa to rozbehlo. Začala hrať hudba - a to bol super výber, všetko slovenské a české hitovky. A to si teda pište, že po 8 mesiacoch v zahraničí Vám slovenská a česká hudba znie predsa len trochu inak, ako vo všednom živote na Slovensku. Aj na ľuďoch bolo vidno, že sa konečne zábava rozbehla - parket bol stále plný. Hralo sa takmer bez prestávky až do tretej hodiny nad ránom a bolo to superb, koniec patril samozrejme veľkému remixu Bonie M.

Takže uvidíme, ako vyjde sľúbený česko slovenský ples, avizovaný Renátou na november t.r. s prvou cenou - farebný televízor. Určite tam pôjdem, ak ešte budem v Sydney, už len kvôli tej hudbe...Bohužiaľ, farebný televízor som nevyhral. Cestovali sme totiž práve v tom čase okolo Austrálie a myslím, že v čase uskutočnenia akcie sme sa nachádzali kdesi medzi Port Augusta a Alice Springs...

Avšak podľa posledných informácií z marca 2003 sa tieto príležítostné párty v Mandarin Clube tešia pomerne slušnému úspechu. Bol som už, bohužiaľ, na Slovensku, keď sa konala zatiaľ posledná párty, ako mi avizovali Markétko, Mário a Mr DJ. A vraj tam bolo celkom fajn. Ak sa náhodou teda nachádzate v Sydney a zatúžite po bližšom kontakte s rodákmi, skúste si pozrieť stránky Renáty Morganovej, kedy sa bude konať najbližšia párty na www.renatamorgan.com.au...


Closely dated stories...

Pictures related to this story...

(There are no similar fotos available in the dabatase..)
Start | Sydney | Around Aussie | Aussie practically | Singapoure | Fotogallery | Links | Synet.sk |
© XLuboš 2003 - 2023