Print this story...    Close window   
 

How's living Mario ?

 
Apropos : Why was the Christ child not born in Australia? You'd have a job finding three wise men, much less a virgin!!
[ 8 / 36 ]
 
Tak si to predstavte - ten darebák Mário býva sám v byte s troma holkami! Myslel som, že žartuje, keď mi prvý krát oznámil. Dokonca o izbu sa delí s veľmi sympatickou Kolumbijčankou Nancy. Vo vedľajšej izbe bývajú Japonka Sančiko a Yvonne. Čím ten darebák zapôsobil?

Mario, Nancy, Yvonne, Sanchiko (červené tričko) a moja maličkosť v pozadí

Mário je kamoš ešte z vojny a vlastne rodák z rodného mesta, Bánoviec n/Bebr., absolvent tej istej základnej školy a svojrázny típek. Ešte počas trápnej vojenskej služby sme plánovali traja soldiers vybrať sa na skusy ku Ozíkom- Mário sa tam dostal ako prvý, ja po roku sporenia a tretí spolubojovník, Vlado, to pravdepodobne vzdal.

Mário má občas originálny prístup k riešeniu problémov - nič neriešiť. V januári začiatkom tohto roka si zmyslel, že ide cestovať. Kúpil si starú dodávku Toyotu za 2000,- dolčov, zbalil svojich pár švestek do auta a dal zbohom backpackerom, s ktorými dovtedy býval (nechápem ako to dokázal) na Flinders Street na Surry Hillsoch.

Mário prosí svoje auto, aby konečne naštartovalo..   Výlet na Coogie Beach kedysi pred Máriovou výpravou na cesty do Queenslandu

Viac ako mesiac sa flákal po cestách severného Queenslandu. Úplne sám, v starej 20-ročnej Toyote, ktorá mu kedykoľvek mohla vypovedať, ako sme nejaký čas po návrate zistili. Potom mu ukradli mobil. Mária netrápilo spojenie so zvyškom sveta, keby sa mu niečo stalo, mohol zostať týždne visieť kdesi v divočine. Ako potom rozprával, raz ho pristihla taká búrka, že týždeň musel čakať, kým sa počasie umúdri a cesty budú ako-tak zjazdné.

No, šťastena asi drží dozor nad darebákmi - Mário sa vrátil živý a zdravý po 6-7 týždňoch s mankom 10 dolárov na účte, nemajúc kde spať. Tak to riešil jeho spôsobom - nijako. Zostal bývať v aute. Mal tam starý matrac, nejaký sporák na tuhé palivo a baterku, ktorú napájal energiou z akumulátora dodávky. To som teda ešte nevidel! Autom parkoval v areáli podniku, kde pracoval, takže ráno, keď náhodou urgentne potrebovali výpomoc, jednoducho mu zabúchali na auto - a Mário bol pripravený. Maximálne efektívny život - načo márniť čas varením, chodením peši, umývaním a čistením domácich zariadení? Ako zdôvodňoval, chcel hlavne ušetriť na nájomnom a po jeho návrate, v marci a apríli, bolo ešte dosť teplo na bývanie v aute.

Máte teda tip na cestovanie - najlacnejšie sa cestuje vlastným autom, avšak určite nie najbezpečnejšie. Benzín tu stojí asi 78-80 centov, okolo 20,- Sk za liter, za 100 dolárov precestujete slušných 1200,- km. Okrem tejto položky nemáte takmer žiadne výdavky. Samozrejme, nie každý má niekoľko 3-5 tisíc dolárov na kúpu aspoň ako-tak zachovalého auta a nie každý má dosť času na jeho predaj po návrate z ciest.

A tak Mário chodí s Nancy. Ako sa sám vyjadril, nemá to vraj ku nej ďaleko. Zdá sa, že to zatiaľ klape - Mário má pridelené svoje rajóny a Nancy kuchyňu. Nuž, uvidíme, uvidíme, ako to Mário porieši...Closely dated stories...

Pictures related to this story...

Mario kneeing behind his (actually at that time still mine) Toyota... Mario The Eliminator, part I., together with Filipina girl obsesses with Amok. Mario with Nancy over my mobile. Mario & Marketko.
Nancy's birthday - Nancy with cake. With Mario at Coogie Beach Plaza sign. Mario, Marketko & mine truly. Mario's complete hen party - also with Yvonne & Sanchiko.
The scenery of Khun Chase NP.    
Start | Sydney | Around Aussie | Aussie practically | Singapoure | Fotogallery | Links | Synet.sk |
© XLuboš 2003 - 2024