Predchádzajúca fotografia Zatvor okno Ukáž náhodné foto...  Nasledujúca fotografia     
 
Figúra z Kurandy pri Cairns - Aboridžinec hrajúci na didžiridú.
( Zobrazené celkom 5242 krát )

Figúra z Kurandy pri Cairns - Aboridžinec hrajúci na didžiridú.

Pôvodní obyvatelia Austrálie - Aboridžinci - predstavujú vari jedinú skutočnú kultúru a umenie v Austrálii. Novodobé obyvateľstvo nevytvorilo nič prevratne originálne, je to mix ľudí zo všetkých končín sveta - príliš nehomogénne spoločenstvo, aby vytvorilo predpoklady pre vznik homogénne determinovaného umenia. Tu je figúra Aboridžinca hrajúceho na didžirugú, starodávnu aboridžinskú fujaru. Hrá sa na nej tak, že sa do nej BEZ PRESTÁVKY fúka. Musíte zvládnuť techniku vdychovania i výdychu naraz. Dá sa to, ale chce to cvičiť s vedrom vody mnoho týždňov. Didžiridú potom vydáva (v závislosti od fyzických vlastností konkrétnej fujary) dosť podobný tón, ako slovenská fujara, avšak na oveľa nižšej oktáve.Kliknite pre zobrazenie podobných fotografií...

Po návrate z Veľkého Bariérového útesu. Torta na Ivanove narodky -  Cairns, Queensland. Barrow Creek Hotel - uprostred púšte, Severné Teritórium. Krokodília farma pri Innsfail, neďaleko Jozefiných vodopádov, Queensland.
Krokodília farma pri Innsfail - Maniac... Krokodília farma pri Innsfail, neďaleko Jozefiných vodopádov, Queensland. Vrtuľové vodné čerpadlo v púšti - Threeways. Ivan pripravený vyraziť ku Jozefiným vodopádom, QLD.
Kráľovský kaňon - centrum púšte. Lady B - so Žanetou na prednom nárazníku. Pohľad na interiér Lady B. Top-less auto z Magnetického ostrova.
Olgas v lúčoch zapadajúceho slnka. Olgas v lúčoch zapadajúceho slnka. Olgas v lúčoch zapadajúceho slnka. Lady B a večerné Olgas v pozadí.


Start | Sydney | Cesta okolo Australie | Australia prakticky | Singapúr | Fotogaléria | Linky | Synet.sk