Predchádzajúca fotografia Zatvor okno Ukáž náhodné foto...  Nasledujúca fotografia     
 
Aboridžinci vytesaní do kameňa vo Flinders Ranges.
( Zobrazené celkom 1457 krát )

Aboridžinci vytesaní do kameňa vo Flinders Ranges.

Táto fotografia fascinovala kamoša Jara Vojtka. Ako sa vyjadril, vraj je to úžasné vyjadrenie spôsobu, ako domorodí ľudia (Aborodžinci) splývajú s prostredím... Táto skala sa volá Akaroo Rock. V každom prípade, je to foto z oblasti Flinders Ranges neďaleko Port Augusta, kde som sám s Katkou & Žanetou robil jednu, či dve poldňové túry na vrchol okraja obrovskej prírodnej kotliny s priemerom 10-15 km. Bola tu stará usadlosť zvaná Homestead, obyvateľom ktorej sa začiatkom tohto storočia tak darilo v chove oviec, že ich obrovské množstvo napokon spáslo takmer všetku zelenú trávu v kotline a spôsobilo zánik celej usadlosti...Kliknite pre zobrazenie podobných fotografií...

Spiaci koala vo vetvách. Najkrajší záber z austrálskej prírody - púšť pred Cober Pedy, južná Austrália. Prvý deň tripu - Floriáda v Canberre. Na prechádzke okolo Churchillovho ostrova.
Rozlúčka s Ivanom pred Port Augusta, Južná Austrália,  benzínka. Spoločné foto pri Dvanástich apoštoloch, Veľká oceánska cesta, Južná Austrália. Barrow Creek Hotel - uprostred púšte, Severné Teritórium. Maketa starého Parlamentu v Canberre - výstava Floriáda.
Vrtuľové vodné čerpadlo v púšti - Threeways. Churchil Island pod Melbourne. Čo to stvárajú Katka & Žaneta? Chodník vedúci ku pláži - kdesi pri Veľkej oceánskej ceste za Melbourne.
Kráľovský kaňon - centrum púšte. Lady B - so Žanetou na prednom nárazníku. Pohľad na interiér Lady B. Top-less auto z Magnetického ostrova.


Start | Sydney | Cesta okolo Australie | Australia prakticky | Singapúr | Fotogaléria | Linky | Moja domáca webstránka